Günümüzde bir bireyin hayatında daha başarılı olmasını sağlayacak en önemli etken eğitimdir. Eğitim, bireyin mesleki hayatını belirlediği gibi dünyaya bakış açısını da zenginleştirmektedir. Bu yüzden eğitime yapılan yatırım artmaktadır. Bu da eğitimde rekabeti doğurmakta. Eğitimde yaşanan rekabet ve ailelerin çocukları için arzu ettikleri hedefler, özel ders almaya yönlendirmektedir.

Özel ders, genellikle sınavlara yönelik alınıyor ve başarıyı sağlayacak bir araç olarak görülüyor. Dolayısıyla özel ders sektörü gün geçtikçe büyüyor. Birçok öğretmen bu alanda çalışmalar yaparak para kazanıyor.

Özel ders vermek, öğretmen açısından ciddi bir kazancı beraberinde getirse de bunun ek külfetleri de bulunuyor. Öğrenciyi evde ağırlarken uygun bir ortam sağlamak, öğrencinin evine giderken yol ve zaman konusunda bir masrafın oluşması gibi durumlar bulunuyor. Bir de buna mesafelerin uzaklığı ve olağanüstü durumları kattığımızda, yüz yüze özel dersin daha verimli hale getirilmesi gerektiğini görebiliriz.

Online Eğitimde Bireysel Eğitim Zamanı

Özel ders veren öğretmenlerin, tahmin etmedikleri veya göz ardı ettikleri birçok durumu çözecek tek bir sistem bulunuyor: Online eğitim. Online eğitim, kurumlarca kullanılan bir yöntem gibi gözükse de özel ders için de gayet kullanılabilir bir sistemdir. Fakat bu imkanı sağlayacak çok az online eğitim aracı bulunuyor. Biz, Vedubox olarak uzaktan eğitimde elde ettiğimiz tecrübeyi özel ders veren öğretmenlerin kullanımına sunduk ve Tutor’ı geliştirdik.

Tutor Nedir?

Tutor, Vedubox’ın tüm özelliklerini barındıran ama özel ders veren öğretmenler için geliştirilmiş bir online eğitim aracıdır. Online eğitimin giderek yaygınlaştığı günümüzde, online eğitimden edinilen tecrübe ile geliştirilmiş güçlü bir altyapıdır. Tutor, sadece okul dersleri için değil, birçok konuda özel ders verilebilecek bir araçtır. ozelderssistemi.com adresinden kayıt olunabilen Tutor, özel ders veren tüm kişiler için sunduğu imkanlarla eğitime yeni bir soluk getirmektedir.

Tutor Hangi Özelliklere Sahiptir?

Online eğitimin gerçekleşebilmesi için birçok özelliğin bir arada olması gerekmektedir. En başta, bir kullanıcı hiyerarşisi olmalıdır. Öğretmen ve öğrenci rollerinin oluşturulabilmesi ve her birinin farklı erişim olanakları olmalıdır. Öğrenci sadece kendisine ait bilgilere erişebilmelidir. Öğretmen, öğrencileri yönetebilmeli ve kontrol edebilmelidir. Buna ek olarak, uzaktan eğitimden farklılaşan yönü online eğitimde canlı ders imkânı da bulunmasıdır. Canlı ders sayesinde online eğitim tam manasıyla gerçekleştirilebilir. Fakat bu da yetmeyecektir. Verilen her dersin arşivlenmesi de gerekmektedir.

Öğrenci, daha sonradan, anlatılan derslere erişerek ders tekrarı yapabilmelidir. Bu da bir eğitim içerik kütüphanesinin var olmasını zorunlu kılmaktadır. Sadece videolara değil, eğitim materyallerine de erişim mümkün olmalıdır. Haliyle içerik de yüklenebilmelidir. Bunlara ek olarak online soru bankası ve online sınav özellikleri de mutlaka yer almalıdır. Öğrencilerin her birinin ayrı ayrı ilerleme kontrolünün sağlanması ve sertifika verilebilmesi gibi seçenekler de bulunmalıdır.

İşte online eğitimde var olması gereken bu özelliklerin tümü Tutor’da mevcuttur. Tutor’a kayıt olan kişi, öğretmen rolü ile ders vermeye başlayabilir. Dolayısıyla yeni kullanıcıları kendisine verilen altyapıya ekleyebilir. Öğrencilerine ayrı ayrı ders verebilen öğretmen, Zoom işbirliği ile sunduğumuz canlı ders sistemini kullanabilmektedir. Zoom’un tüm özelliklerini kullanabilen öğretmen, yüksek kalitede ses ve görüntü aktarımı yapabilecektir. Bu da temiz bir görüntü sağlayacaktır.

Ders sonunda, özel dersi sisteme kaydedebilen öğretmen, öğrencisinin daha sonra ilgili videoları tekrar izlemesini sağlayabilir. Ayrıca ekleyeceği dosyalar, görseller ve linklerle de bir eğitim kütüphanesi oluşturabilir ve öğrencilerinin kullanımına açabilir.

Tutor ile tüm bu özelliklere ek olarak online sınav ve online soru bankası özelliklerini de kullanabilirsiniz. Ölçme ve değerlendirme yaparak öğrencilerin öğrenme düzeylerini kontrol edebilir ve gerektiği takdirde ders tekrarı yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bu da ilerleme kontrolü sağlamaktadır. İstendiği takdirde öğrenciye eğitim sonunda sertifika da verilebilmektedir. Ayrıca, Tutor ile online ödeme de alınabilmektedir. Bu sayede öğrencilerinize güvenli ödeme imkanı da sunabilirsiniz.

Neden Tutor’ı Tercih Etmelisiniz?

Herhangi bir konuda özel ders veren bir eğitimci iseniz, çağa ayak uydurmanızın tam zamanı. Online eğitimin sürdürülebilir ve uygulanabilir olduğu hiç bu kadar geniş bir kitle tarafından kabul görmemişti. Dolayısıyla, bu bilinirliği kullanarak, zaman ve maliyet konularında yüz yüze özel dersten daha faydalı olan online eğitimi öğrencilerinize kabul ettirebilirsiniz. Bu aşamayı geçtikten sonra size bir online eğitim altyapısı gerekiyor. Tutor da tam olarak bunu sağlamaktadır. Peki Tutor’ı neden kullanmalısınız?

Tutor, en başta, Vedubox’tan aldığı güç ile sağlam bir online eğitim altyapısıdır. Kurumlara sunduğumuz ayrıcalıkların birçoğu Tutor’da da mevcuttur. Ayrıca, Tutor’da Zoom ile bulunan partnerliğimizin gücünü hissedeceksiniz. Zoom’un tam sürüm imkanlarını bünyesinde barındıran Tutor, birebir ders, görüşme, koçluk gibi konularda sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Tutor, ayrıca bir online eğitim altyapısının sahip olması gereken tüm özelliklere sahiptir. Canlı ders, video veya multimedya eğitim içerik kütüphanesi, kullanıcı kontrolü, online soru bankası ve sınav özelliği, ilerleme kontrolü ve sertifikasyon özellikleri bulunmaktadır. Dolayısıyla Tutor, tüm ihtiyaçlara cevap verebilmektedir.

Tutor’ı Kimler Kullanmalıdır?

Özel ders dendiğine akla okul derslerine takviye yapmak gelse de her konuda özel ders verilebilir. Dolayısıyla Tutor sadece okul derslerine takviye yapan öğretmenler tarafından değil, herhangi bir konuda profesyonelliği bulunan herkes tarafından kullanılabilir. Matematik, Türkçe, İngilizce, fen bilgisi, fizik, kimya veya biyoloji öğretmenleri Tutor’ı kullanabildiği gibi teknik veya pratik bilgileri olan kişiler de Tutor’ı özel ders vermek amacıyla kullanabilirler.

Tutor, profesyonel alanınız ne olursa olsun, özel ders veriyor veya vermek istiyor iseniz tam da sizin için geliştirilmiştir.

Tutor hakkında detaylı bilgi almak ve hemen kullanmaya başlamak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.